powered by muslimehelfen e.V.

Şimdi ücretsiz muslimehelfen e-bültenin´e kayıt ol

 Bayramdan kısa süre önce bağışta bulursam, ihtiyaç sahiplerine ulaşır mı?

Evet, bağışın ihtiyaç sahiplerine ulaşıyor. En iyisi mümkün olduğun kadar erken bağış yapman veya bizi ara biz ilgilenelim. 0621-40 54670 numaralı telefondan ulaşabilirsin.

 Yiyecekler ne kadar süre yeterlidir?

Senin bağışın ihtiyaç sahiplerine bir ay boyunca yiyeceklerden faydalanmalarını sağlar. Böylece onlar da oruçlarını aileleri ile açabilirler. Ayrıca bazı bölgelerde de iftar yemekleri verilmektedir. Aslında en çok kendilerini iftar etmek için kendi evimize davet etmek isteriz. Ancak maalesef çok uzatalar, bu sebeple bizde katkımız başka şekilde sağlarız. Buradan onlar için bağışta bulunabilirsin.

 Hangi yiyecekler dağıtılmakta?

Fakirlere en önemli şey verilmekte. Ülkenin yeme alışkanlıklarına uyuyor olmasına da dikkat ediyoruz. İhtiyaç sahiplerine genelde pirinç veya makarna, un, sıvı yağ, sebze, bakliyat ve hurma. Bazen çocuklar için de tatlı bir şeyler oluyor. Daha detaylı bilgiye burada proje raporlarından ulaşabilirsin.

 Size dağıtmanız için yiyecek gönderebilir miyim?

Biz her şeyi doğrudan proje ülkelerinde satın alıyoruz; bunun çok avantajı var. Nakliye masrafından tasarruf ediyoruz, yiyecekler taze kalıyor ve oradaki esnafa destek oluyoruz. Yani senin para yardımın ile daha fazla yiyecek alabiliriz ve en önemlisi daha fazla insana yardımcı olabiliriz!

 Sadece yiyecek mi yoksa para da mı dağıtılıyor?

Herkesin yeteri miktarda yiyeceği olsun diye yiyecek dağıtılıyor. İhtiyaç sahibleri de bizler gibi aileleri ile birlikte güzel bir iftar diliyorlar. Çok az tıklama ile fakirlere bunu sağlıyorsun. Şimdi yardım et!

 Yiyecekleri Zekat olarak da bağışlayabiliyor muyuz?

Fakirlerin Ramazan ayında yiyecek almaları için bağışında „Ramazan yardımı“ amacını kullanman çok önemli. Zekatın bütün yardım projelerine fayda sağlıyor. Buradan doğrudan bağışta bulunabilirsin.

 Hangi ülkelerde yiyecekleri dağıtıyorsunuz?

Yiyecekler; Pakistan, Togo, Burundi ve Çeçenistan gibi 16 ülkede insanlara yardım ediyor. Bununla ilgili daha fazla bilgiye burada ulaşabilirsin: www.muslimehelfen.org/projekt/ramadan.

 Yiyecekler kaç kişiye yetiyor?

Bir çok ülkede bir aile 2-3 yetişkinden ve 3-4 çocuktan oluşuyor. İhtiyaç sahipleri; komşusuna iyi davranmanın ne kadar önemli olduğunu gösteriyor çünkü çoğu zaman yiyeceklerini birbileriyle paylaşıyorlar. Ramazan yardımın ile onlara bunda destek oluyorsun. Buraya gözat.

 

Sri Lanka - Trincomalee´de Ramazan 2016

Projekt Teaser 1

Sri Lanka´nin doğu kıyısında Trincomalee´de Azizah Foundation inşallah Ramazan projesi uygulamak istiyor. Ihtiyaç sahibi aileler, dul ve yetimler inşallah birer gıda paketi alacaklar.

Çeçenistan - Grozni´de Ramazan 2016

Projekt Teaser 2

Grozni ve çevre köylerde Doveriye Vakfı Ramazan yardımıyla muhtaç ailelere, dul, yetim, bedensel engelli ve işsiz insanlara destek vermek istiyor.

Kenya – Sahil´de Ramazan 2016

Projekt Teaser 3

Lamu, Tana Nehri, Malindi, Kilifi ve Mombasa çevresinde´ki kıyı bölgelerinde Tawfiq Muslim Youth Ramazan inşallah projesi uygulayacak.

Ramazan´da zekatın

Projekt Teaser 4

Ramazan içinde zekat bağışını yap. Senin zekatın bütün muslimehelfen projelerine akmaktadır.

Ramazan´da fitren

Projekt Teaser 5

Bir sa' yaklaşık 3 kg´dır. Böylece fitre miktarın 7 €'dur.

Ramazan´da bağışın

Teaser 6

Bir aile için Ramazan yardımı bağışını yap. Senin 45 € bağışın sayesinde aileler İftar´da aç kalmak zorunda kalmayacak.

Teaser Background

test1

test1

test2

test2

test3

test3

Kommentare

für Ramazan 2017